Rinza comprimate, 10 buc.

Preparatele RINZA® și RINSASIP® cu vitamina C s-au dovedit a fi un antipiretic și ameliorarea simptomelor remediilor la rece și gripa. Ele sunt disponibile sub formă de tablete și pulbere pentru prepararea unei băuturi calde1. Există, de asemenea, un medicament pentru copii: RINSASIP® pentru copii cu vârsta peste 6 ani.

RINZA® și RINZASIP® cu vitamina C se bucură de încrederea îndelungată a rușilor timp de mai mulți ani, iar aceasta nu este doar o chestiune de bine aleasă compoziție de preparate, ci și de costul lor accesibil. Prețurile pentru aceste medicamente sunt la un nivel acceptabil pentru majoritatea oamenilor.

Pe această pagină vă puteți familiariza cu prețurile medii ale pieței pentru comprimatele RINZA® și pudră pentru prepararea soluției RINSACIP® cu vitamina C pentru administrare orală, precum și pentru o descriere mai detaliată a preparatelor.

1 În conformitate cu instrucțiunile de utilizare, conținutul unui plic (sac) trebuie umplut cu apă fierbinte și agitat până la dizolvarea completă, rezultând o "băutură fierbinte"

Costul mediu al medicamentelor RINZA® în farmaciile rusești *

Rinza din Magnitogorsk

triere

Unic Pharmaceutical Laboratories (filiala a companiei J.

Unic Pharmaceutical Laboratories (filiala a companiei J.

triere

Comandând pe Apteka.RU, puteți alege să livrați la farmacie convenabil pentru dvs. în apropierea casei sau pe cale de a lucra.

Apteka.RU examinează serviciul

Opinii cu un rating

  • Fundația Katret Charitable
  • Harta site-ului
  • Medicamentele din regiuni

SA "Compania de Cercetare și Producție" Katren "

Adresa: 454036 Chelyabinsk, ul. Radonezhskaya, d.9, clădirea 1

Numărul licenței FS-99-02-006325 din data de 22 decembrie 2017

Rinza din Magnitogorsk

informații

  • Nu a fost găsit sau nu conține, în compoziția sa, ingrediente naturale și substanțe active nestandardizate, care nu au legătură cu denumirile internaționale neprotejate (INN).

Navigator la prețuri ieftine pe medicina Rinza din farmaciile din Magnitogorsk. Găsirea celei mai bune valori și disponibilitate în rețeaua de farmacii a orașului dvs. Oferim să cumpăram medicamentul sau analogii originali din Rusia și importat online pe Internet cu livrare în Magnitogorsk. Utilizarea în timpul sarcinii și la copii, indicații și contraindicații, revizuiri, instrucțiuni de utilizare a medicamentului se găsesc la linkul Rinsa.

Rinzai prețurile în farmacii Magnitogorsk

Preturile en-gros de medicamente "REDapteka"

  • Fila RHINZ N4. Unic Pharmaceutical Laboratories (Unic Pharmaceutical Laboratories) 79. 00 freca
  • RHINZ fila N10. Yunik Pharmaceutical (Yunik Pharmaceutical Laboratories () 165. 00 rub
  • Preturile en-gros de medicamente "REDapteka"
  • Prețul en-gros de medicamente "REDapteka" Moscova
  • White Pharmacy Online în domeniul farmaceutic

    • RHINZA N4 TABELUL 73. 42 ruble
    • RHINZA N10 TABELUL 152. 78 freca
    • White Pharmacy Online în domeniul farmaceutic
    • Farmacie pe internet "White drugs" Moscova
  • Farmacie pe internet "Medtorg"

    • Rinza n4 tabel 79. 00 freca
    • Rinza n10 tabl (RUB) 156. 00 freca
    • Farmacie pe internet "Medtorg"
    • Farmacie pe internet "Medtorg" Moscova
  • Wer.ru

    • Rinza comprimate 10 buc. 166. 00 freca
    • Wer.ru
    • Wer.ru Moscova
  • Se afișează 4 din 4 farmacii Magnitogorsk
    Prin solicitarea dvs. Rinza în farmacii Magnitogorsk total 7 droguri găsite

    Prețurile pentru Rinza din Magnitogorsk

    Rinza comprimate 4 buc.

    Rinza comprimate 10 buc.

    Rinza comprimate 10 buc

    O călătorie lungă într-o mașină poate să nu fie cea mai plăcută experiență pentru orice șofer dacă nu se simte confortabil. Se pare, chiar și cu mulți.

    În timpul sarcinii, încărcătura pe toate organele unei femei gravide este mult crescută. Desigur, nu va fi o excepție și mo.

    Eficacitatea medicamentelor depinde de substanțele active active din compoziția sa. Cu toate acestea, același instrument puteți.

    Modul în care o persoană mănâncă este direct legată de sănătatea și longevitatea sa. Un vechi proverb spune: "Dacă nu mâncați alimente, cum ar fi.

    Contorul de glucoză din sânge este un dispozitiv medical care vă permite să măsurați nivelul de glucoză în probele de sânge întreg proaspăt. Este folosit pentru a.

    Artroscopia este o metodă endoscopică pentru examinarea articulațiilor, care vă permite să vedeți articulația din interior și, cel mai important, să o vedeți cu uve.

    Mulți sunt preocupați de problema pierderii în greutate și, în special, de atingerea rapidă a acestui obiectiv. Dacă întrebi o femeie, într-o măsură sau alta, nemulțumită.

    Există mulți suporteri și oponenți ai postului. Unii spun că acest proces este bun pentru organism, alții susțin că postul este posibil.

    Locuindu-se in habitatul sau natural, o persoana incepe sa observe raul insectelor numai atunci cand traiul lor afecteaza e.

    17-OH-progesteron este un hormon steroid care este sintetizat din progesteron și 17-hidroxipregenolonă. Produce corpul galben al oului.

    Cortizolul este principalul hormon glucocorticoid al cortexului suprarenalian, care afectează metabolismul grăsimilor, proteinelor, acizilor nucleici.

    Procesul de îmbătrânire naturală acoperă absolut fiecare persoană, iar pentru femei acest subiect este cel mai dureros. Manifestări evidente ale vârstei.

    Mercurul este un metal lichid de culoare alb-argintie, vaporii acestuia fiind extrem de otravitori. Până în anii 1970, compușii săi au fost utilizați în mod activ în UI.

    Progesteronul este un hormon feminin steroid, principalul progesteron din organism, produs de ovare și glandele suprarenale și în timpul sarcinii.

    Testosteronul este un hormon sexual masculin aparținând grupului androgen. Sintetizat din colesterol de ovare și glandele suprarenale. Educație.

    Rinza, fila. №10

    Rinza ®

    Johnson Johnson Consumer Products (SUA)

    tablete; celulă cu blister celular 10, cutie (cutie) 1; Cod EAN: 8901086180117; Nr. N015798 / 01, 2009-05-14 de la laboratoarele farmaceutice unice (o divizie a J.B.Chemicals Pharmaceuticals Ltd.) (India)

    Nume latin

    Ingredient activ

    Grupa farmacologică

    Clasificarea nozologică (ICD-10)

    structură

    Descrierea formei de dozare

    Comprimate roșii rotunde, cu straturi de culoare roz și alb închis, cu margini tăiate și împărțirea riscurilor pe o parte.

    Acțiune farmacologică

    farmacodinamie

    Medicament combinat. Paracetamolul are efect antipiretic și analgezic - reduce durerea, observată la răceli (dureri în gât, dureri de cap, dureri musculare și articulare), reduce temperatura ridicată. Fenilefrina are un efect vasoconstrictor - reduce tumefierea și hiperemia membranelor mucoase ale tractului respirator superior și sinusurilor paranasale. Clorfenamina are efect antialergic - elimină ochii, nasul și gâtul, senzația de umflarea și hiperemia membranelor mucoase ale cavității nazale, nazofaringe și sinusurilor paranasale, reduc manifestările exudative. Cofeina are un efect stimulativ asupra sistemului nervos central, ceea ce duce la o scadere a oboselii si somnolentei si o crestere a performantelor mentale si fizice.

    Indicatii medicament Rinza ®

    Tratamentul simptomatic al răcelii, ARVI, incl. gripă (sindrom febril, sindrom dureros, rinoree).

    Contraindicații

    pronunțată ateroscleroză a arterelor coronare;

    hipertensiune (severă);

    diabet zaharat (sever);

    hipersensibilitate la paracetamol și alte componente care alcătuiesc medicamentul;

    luând alte medicamente care conțin substanțe care fac parte din medicamentul Rinza®;

    administrarea simultană de antidepresive triciclice, inhibitori de MAO, beta-blocanți;

    vârsta copiilor (până la 15 ani).

    Cu grijă: hipertensiune arterială; hipertiroidism; feocromocitom; diabet zaharat; astm bronșic; boala pulmonară obstructivă cronică; deficiență de glucoză-6-fosfat dehidrogenază; tulburări de sânge; hiperbilirubinemia congenitală (sindroame Gilbert, Dubin-Johnson și Rotor); insuficiență hepatică și / sau renală; închiderea glaucomului; hiperplazia prostatică.

    Efecte secundare

    Reacții alergice (inclusiv erupție pe piele, mâncărime, urticarie, angioedem), amețeli, tulburări de somn, iritabilitate, miriază; tensiune arterială crescută, tahicardie; greață, vărsături, dureri epigastrice; gura uscata; reținerea urinei; cazarea parezei, creșterea presiunii intraoculare; anemie, trombocitopenie, agranulocitoză, anemie hemolitică, anemie aplastică, methemoglobinemie, pancitopenie; acțiune hepatotoxică, nefrotoxicitate (colică renală, glicozurie, nefrită interstițială, necroză papilară); bronșic.

    interacțiune

    Îmbunătățește efectele inhibitorilor MAO, sedative, etanol.

    Antidepresive, medicamente antiparkinsonice, antipsihotice, derivați de fenotiazină - cresc riscul de retenție urinară, gură uscată și constipație.

    GCS cresc riscul apariției glaucomului.

    Paracetamolul reduce eficacitatea medicamentelor uricosurice.

    Etanolul sporește efectul sedativ al medicamentelor antihistaminice.

    Clorfenamina simultan cu inhibitori MAO, furazolidona poate provoca crize hipertensive, agitație, hiperpirexie.

    Antidepresivele triciclice cresc efectul adrenomimetic al fenilefrinei, numirea simultană a halotanului crește riscul de aritmii ventriculare.

    Reduce efectul hipotensiv al guanetidinei, care, la rândul său, sporește activitatea alfa-adrenomimetică a fenilefrinei.

    Cu numirea concomitentă cu barbiturice, difeninul, carbamazepina, rifampicina și alți inductori ai enzimelor microzomale hepatice măresc riscul apariției efectului hepatotoxic al paracetamolului.

    Dozare și administrare

    În interior. Copii peste 15 ani și adulți - 1 file. De 3-4 ori pe zi. Doza zilnică maximă - 4 comprimate. Cursul de tratament nu este mai mare de 5 zile.

    supradoză

    Aceasta este cauzată, de regulă, de paracetamol, care se manifestă după administrare de peste 10-15 g.

    Simptome: paloare a pielii, anorexie, greață, vărsături; gepatonekroz; activitate crescută a transaminazelor hepatice, PV crescut.

    În caz de supradozaj, este nevoie urgentă de a consulta un medic.

    Tratament: lavaj gastric urmat de numirea de carbon activ; terapia simptomatică, introducerea metioninei după 8-9 ore după supradozaj și acetilcisteină - după 12 ore.

    Instrucțiuni speciale

    În timpul perioadei de tratament ar trebui să se abțină de la consumul de alcool, hipnotice și anxiolitice (tranchilizante) medicamente.

    Nu luați împreună cu alte medicamente care conțin paracetamol.

    Influența asupra capacității de a conduce vehicule și mecanisme de conducere. În timpul perioadei de tratament, este necesar să se evite conducerea vehiculelor și implicarea în alte activități potențial periculoase care necesită concentrare ridicată a atenției și viteză psihomotorie.

    Formularul de eliberare

    Tablete. 10 tab. în blisterul din aluminiu / aluminiu sau în blisterul din aluminiu / PVC. Pe 1 sau 2 blistere într-un ambalaj din carton.

    producător

    "Unic Pharmaceutical Laboratories" (sucursala companiei "J. B. Cemics and Pharmaceuticals Ltd."), Vorley, Mumbai 400 030, India.

    Reprezentanța în Rusia: 121059, Moscova, st. Bryansk, 5.

    Tel: (495) 662-18-11; fax: (495) 662-18-12.

    Condiții de vânzare a farmaciei

    Condiții de depozitare a medicamentului Rinza ®

    A nu se lăsa la îndemâna copiilor.

    Rinza Tab. №10 LABORATOARELE FARMACEUTICE UNICE

    tablete; celulă cu blister celular 10, cutie (cutie) 1; Cod EAN: 8901086180117; Nr. N015798 / 01, 2009-05-14 de la laboratoarele farmaceutice unice (o divizie a J.B.Chemicals Pharmaceuticals Ltd.) (India)

    Nume latin

    Ingredient activ

    Grupa farmacologică

    Clasificarea nozologică (ICD-10)

    structură

    Descrierea formei de dozare

    Comprimate roșii rotunde, cu straturi de culoare roz și alb închis, cu margini tăiate și împărțirea riscurilor pe o parte.

    Acțiune farmacologică

    farmacodinamie

    Medicament combinat. Paracetamolul are efect antipiretic și analgezic - reduce durerea, observată la răceli (dureri în gât, dureri de cap, dureri musculare și articulare), reduce temperatura ridicată. Fenilefrina are un efect vasoconstrictor - reduce tumefierea și hiperemia membranelor mucoase ale tractului respirator superior și sinusurilor paranasale. Clorfenamina are efect antialergic - elimină ochii, nasul și gâtul, senzația de umflarea și hiperemia membranelor mucoase ale cavității nazale, nazofaringe și sinusurilor paranasale, reduc manifestările exudative. Cofeina are un efect stimulativ asupra sistemului nervos central, ceea ce duce la o scadere a oboselii si somnolentei si o crestere a performantelor mentale si fizice.

    Indicatii ale medicamentului Rinza®

    Tratamentul simptomatic al răcelii, ARVI, incl. gripă (sindrom febril, sindrom dureros, rinoree).

    Contraindicații

    pronunțată ateroscleroză a arterelor coronare;

    hipertensiune (severă);

    diabet zaharat (sever);

    hipersensibilitate la paracetamol și alte componente care alcătuiesc medicamentul;

    luând alte medicamente care conțin substanțe care fac parte din medicamentul Rinza®;

    administrarea simultană de antidepresive triciclice, inhibitori de MAO, beta-blocanți;

    vârsta copiilor (până la 15 ani).

    Cu grijă: hipertensiune arterială; hipertiroidism; feocromocitom; diabet zaharat; astm bronșic; boala pulmonară obstructivă cronică; deficiență de glucoză-6-fosfat dehidrogenază; tulburări de sânge; hiperbilirubinemia congenitală (sindroame Gilbert, Dubin-Johnson și Rotor); insuficiență hepatică și / sau renală; închiderea glaucomului; hiperplazia prostatică.

    Efecte secundare

    Reacții alergice (inclusiv erupție pe piele, mâncărime, urticarie, angioedem), amețeli, tulburări de somn, iritabilitate, miriază; tensiune arterială crescută, tahicardie; greață, vărsături, dureri epigastrice; gura uscata; reținerea urinei; cazarea parezei, creșterea presiunii intraoculare; anemie, trombocitopenie, agranulocitoză, anemie hemolitică, anemie aplastică, methemoglobinemie, pancitopenie; acțiune hepatotoxică, nefrotoxicitate (colică renală, glicozurie, nefrită interstițială, necroză papilară); bronșic.

    interacțiune

    Îmbunătățește efectele inhibitorilor MAO, sedative, etanol.

    Antidepresive, medicamente antiparkinsonice, antipsihotice, derivați de fenotiazină - cresc riscul de retenție urinară, gură uscată și constipație.

    GCS cresc riscul apariției glaucomului.

    Paracetamolul reduce eficacitatea medicamentelor uricosurice.

    Etanolul sporește efectul sedativ al medicamentelor antihistaminice.

    Clorfenamina simultan cu inhibitori MAO, furazolidona poate provoca crize hipertensive, agitație, hiperpirexie.

    Antidepresivele triciclice cresc efectul adrenomimetic al fenilefrinei, numirea simultană a halotanului crește riscul de aritmii ventriculare.

    Reduce efectul hipotensiv al guanetidinei, care, la rândul său, sporește activitatea alfa-adrenomimetică a fenilefrinei.

    Cu numirea concomitentă cu barbiturice, difeninul, carbamazepina, rifampicina și alți inductori ai enzimelor microzomale hepatice măresc riscul apariției efectului hepatotoxic al paracetamolului.

    Dozare și administrare

    În interior. Copii peste 15 ani și adulți - 1 file. De 3-4 ori pe zi. Doza zilnică maximă - 4 comprimate. Cursul de tratament nu este mai mare de 5 zile.

    supradoză

    Aceasta este cauzată, de regulă, de paracetamol, care se manifestă după administrare de peste 10-15 g.

    Simptome: paloare a pielii, anorexie, greață, vărsături; gepatonekroz; activitate crescută a transaminazelor hepatice, PV crescut.

    În caz de supradozaj, este nevoie urgentă de a consulta un medic.

    Tratament: lavaj gastric urmat de numirea de carbon activ; terapia simptomatică, introducerea metioninei după 8-9 ore după supradozaj și acetilcisteină - după 12 ore.

    Instrucțiuni speciale

    În timpul perioadei de tratament ar trebui să se abțină de la consumul de alcool, hipnotice și anxiolitice (tranchilizante) medicamente.

    Nu luați împreună cu alte medicamente care conțin paracetamol.

    Influența asupra capacității de a conduce vehicule și mecanisme de conducere. În timpul perioadei de tratament, este necesar să se evite conducerea vehiculelor și implicarea în alte activități potențial periculoase care necesită concentrare ridicată a atenției și viteză psihomotorie.

    Formularul de eliberare

    Tablete. 10 tab. în blisterul din aluminiu / aluminiu sau în blisterul din aluminiu / PVC. Pe 1 sau 2 blistere într-un ambalaj din carton.

    producător

    "Unic Pharmaceutical Laboratories" (sucursala companiei "J. B. Cemics and Pharmaceuticals Ltd."), Vorley, Mumbai 400 030, India.

    Reprezentanța în Rusia: 121059, Moscova, st. Bryansk, 5.

    Tel: (495) 662-18-11; fax: (495) 662-18-12.

    Condiții de vânzare a farmaciei

    Condiții de depozitare a preparatului Rinza®

    A nu se lăsa la îndemâna copiilor.

    Data expirării medicamentului Rinza®

    Nu utilizați după data de expirare tipărită pe ambalaj.

    Saci analogi Rinzasip

    Rinzasip (teabags) Evaluare: 75

    Rinzasip - unul dintre cele mai ieftine substitute pentru medicamentul "original" în acest moment. Are o formă similară de eliberare și o compoziție similară. Rinzasip are contraindicații și efecte secundare, deci consultați-vă cu medicul dumneavoastră înainte de utilizare.

    Analogii medicamentului Rinzasip

    Mai mult de 11 ruble.

    Unic Pharmaceutical (India) Rinzasip - unul dintre cei mai ieftini substituenți ai medicamentului "original" în acest moment. Are o formă similară de eliberare și o compoziție similară. Rinzasip are contraindicații și efecte secundare, deci consultați-vă cu medicul dumneavoastră înainte de utilizare.

    Analog mai ieftin de la 23 de ruble.

    Rinicold este un alt drog indian. Costul este ușor diferit de Rinza într-o direcție favorabilă. Compoziția ingredientelor active este exact aceeași. Contraindicat la vârsta de 6 ani, în timpul sarcinii și alăptării.

    Analog mai ieftin de la 20 de ruble.

    Rinza este un medicament indian care aparține unui subgrup de analgezice. În plus față de paracetamol, comprimatele conțin, de asemenea, cofeină, clorhidrat de fenilefrină și maleat de clorfenamină. Este prescris pentru tratamentul simptomatic al gripei și ARVI.

    Analog mai mult de 35 de ruble.

    Maxicold este un medicament combinat pentru tratamentul răcelilor (ARVI, gripa). Disponibil sub formă de pulbere, diluat în apă. Acțiunea medicamentului se bazează pe utilizarea paracetamolului și a acidului ascorbic.

    Mai mult de 45 de ruble.

    Producător: Novartis (Elveția)
    Forme de eliberare:

    • 4 saci; Preț de la 164 de ruble
    • Plicuri 10 buc; Preț de la 320 de ruble
    Prețurile pentru teraflu în farmaciile online
    Instrucțiuni de utilizare

    Teraflu - un medicament pentru tratamentul bolilor infecțioase și inflamatorii (frig, gripa). Disponibil sub formă de pulbere și destinat a fi diluat cu apă caldă. Ca ingrediente active se utilizează: paracetamol, maleat de feniramină și clorhidrat de fenilefrină.

    Mai mult de 75 de ruble.

    Producător: Marbiopharm (Rusia)
    Forme de eliberare:

    • Plicuri 10 buc; Preț de la 194 de ruble
    • Plicuri 10 buc; Preț de la 320 de ruble
    Prețurile pentru Grippo în farmaciile online
    Instrucțiuni de utilizare

    GrippoFlu este un medicament rusesc pentru tratarea răcelii și a gripei. Este produs sub formă de pulbere și se intenționează să se prepare o soluție pentru administrare orală. GrippoFlu este contraindicat în timpul sarcinii, la copii sub 12 ani, la diabet, etc. O listă completă a contraindicațiilor poate fi găsită în instrucțiuni.

    Rinza TB N 10

    - sindrom febril cu răceli și boli infecțioase;

    - rinoree (rinită acută, rinită alergică).

    În interior, adulți - 1-2 tab. cu un interval de 4-6 ore. Doza zilnică maximă - 12 tab.

    Copii peste 6 ani - 1 file. cu un interval de 4 ore; doza maximă zilnică - 5 tab. pentru cel mult 7 zile.

    Reacții alergice (erupție cutanată, mâncărime, urticarie, angioedem), greață, durere epigastrică; anemie, trombocitopenie, agranulocitoză. Creșterea iritabilității, amețeli, creșterea tensiunii arteriale, încălcarea somnului. Mydriasis, pareză de cazare, presiune intraoculară crescută, mucoasă orală uscată; retenția urinei.

    Utilizarea prelungită în doze mari: acțiune hepatotoxică, anemie hemolitică sau aplastică, methemoglobinemie, pancitopenie; nefrotoxicitatea (colică renală, glicozurie, nefrită interstițială, necroză papilară).

    Contraindicații

    - ateroscleroza pronunțată a arterelor coronare;

    - hipertensiune arterială (severă);

    - diabet zaharat (sever);

    - vârsta copiilor (până la 6 ani).

    Cu prudență: deficit de glucoză-6-fosfat dehidrogenază; insuficiență hepatică și / sau renală, glaucom cu închidere în unghi, hiperplazie prostatică; hiperbilirubinemie congenitală (sindromul Gilbert, Dubin-Johnson si Rotor), hipertensiune, hipertiroidism, diabet zaharat, BPOC (emfizem, bronșită cronică), inhibitori MAO simultane și beta-blocante.

    În timpul perioadei de tratament, se efectuează monitorizarea sângelui periferic și starea funcțională a ficatului.

    În timpul perioadei de tratament nu pot lua medicamente hipnotice și anxiolitice (tranchilizante).

    Nu luați împreună cu alte medicamente care conțin paracetamol.

    Dacă simptomele nu dispar în decurs de 5 zile, consultați un medic.

    În timpul perioadei de tratament este necesară abținerea de la utilizarea etanolului (este posibilă dezvoltarea unei acțiuni hepatotoxice).

    Influența asupra capacității de a conduce vehiculele de transport și mecanismele de control

    În timpul perioadei de tratament, este necesar să se evite conducerea și implicarea în alte activități potențial periculoase care necesită concentrare ridicată a atenției și vitezei reacțiilor psihomotorii.

    Simptome: paracetamol (când se administrează peste 10-15 g) - piele palidă, pierderea poftei de mâncare, greață, vărsături, hepatită toxică, până la dezvoltarea hepatonectrozei, creșterea activității transaminazelor hepatice, o creștere a timpului de protrombină.

    Tratament: lavaj simptomatic, lavaj gastric, administrarea donatorilor de grupări SH și precursori ai sintezei glutation-metioninei 8-9 ore după supradozaj și acetilcisteină - 12 ore.

    Îmbunătățește efectele inhibitorilor MAO, sedative, etanol.

    Etanolul sporește efectul sedativ al medicamentelor antihistaminice.

    Antidepresivele, medicamentele antiparkinsonice și antipsihotice, derivații fenotiazinici cresc riscul de retenție urinară, gură uscată și constipație.

    GCS cresc riscul apariției glaucomului.

    Paracetamolul reduce eficacitatea medicamentelor uricosurice.

    Clorfenamina simultan cu inhibitori MAO, furazolidona poate provoca crize hipertensive, agitație, hiperpirexie.

    Antidepresivele triciclice cresc efectul adrenomimetic al fenilefrinei.

    Numirea simultană a halotanului crește riscul de aritmii ventriculare.

    Reduce efectul hipotensiv al guanetidinei, care, la rândul său, sporește activitatea alfa-adrenoimulatoare a fenilefrinei.

    Condiții de vânzare a farmaciei

    Medicamentul este aprobat pentru utilizare ca mijloc de administrare a OTC.